יום רביעי, 14 באוגוסט 2013

שמלות כלה צנועות

כלות המגזר הדתי המגיעות לשלב בחירת השמלה לקראת החתונה, עושות זאת ברוב המקרים בסלון כלות המשתייך למגזר ומציע שמלות כלה צנועות. אגב, ישנם מקרים בהם גם נשים חילוניות מעדיפות ללבוש שמלה צנועה יחסית לחתונה. קיימת סוג של אצילות ויוקרה מסוימת בשמלה צנועה, לכן הדבר יוצר עניין רב גם מחוץ למגזר הדתי/חרדי.
שמלות כלה צנועות ניתן למצוא במגוון בתי עסק ברחבי המדינה, וגם באמצעות אתרי האינטרנט השונים המתעסקים בתחום. ברוב המקרים יהיו השמלות מחולקות לרמות צניעות שונות, כאשר הכלה לעתיד בוחרת לעצמה את הרמה הרצויה, ולאחר מכן ניגשת למדידות ותיקונים במידת הצורך.

איך נראית שמלת כלה צנועה?
כאמור, שמלות הכלה הצנועות מיועדות בעיקר לציבור הדתי/חרדי. השמלות הצנועות הן בצבע לבן אחיד כך שאין אפשרות לראות דרך הבד את חלקי הגוף או צבע העור. במלים אחרות נעשה שימוש בבד אטום לחלוטין כאשר תופרים שמלה צנועה.
שמלות כלה צנועות הן בדרך כלל חגיגיות מאוד אך לא נוצצות וזוהרות כמו שמלות כלה אחרות. סלוני הכלות המציעים שמלות צנועות, מחויבים לשמור על קו מסוים בעיצוב השמלה כך שלא תיראה נוצצת וזוהרת מדי אלא תציג אצילות ואיפוק. השמלות יהיו בעלות שרוולים ארוכים אשר מסתירים את ידיי הכלה, אותו הדבר באזור המותניים ומטה, הכל מכוסה. במקרים מסוימים (תלוי ברמת הצניעות) תהיה השמלה סגורה עד לתחילת הראש, ותכסה את כל הצוואר. בנוסף, השמלה הצנועה איננה יכולה להיות צמודה ולהבליט חלקים מסוימים בגוף האישה.

איך תופרים שמלת כלה צנועה?
תפירה של שמלת כלה צנועה היא לא עניין פשוט וקל. מצד אחד חייבים לשמור על צניעות, לכן לא יהיו בשמלה מחשופים בולטים, שסעים וכיוצא בזה. מצד שני עדיין צריך להציג את הכלה באור זוהר, אצילי וחטוב, ולא 'לזרוק' עליה בד ענק שיכסה את כל גופה מפאת הצניעות כמובן.

מה עושים?
שמלות כלה צנועות נתפרות ברוב המקרים בעזרת חומרי גלם קלים ובדים אווריריים. היות ושמלת הכלה הצנועה מכסה את הכלה באופן כמעט מוחלט (ידיים, רגליים), ישנה חשיבות רבה לנוחיות הבגד. כיום ישנם בתי עסק רבים המציעים שמלות כלה צנועות בעיצובים חדשניים ואיכותיים.
שמלות הכלה הצנועות נתפרות במיוחד עבור הציבור הדתי/חרדי, ובעצם נותנות מענה ישיר לצורכי המגזר. חלק מהאנשים סבורים כי שמלות הכלה הצנועות רחוקות מאוד מצו האופנה העכשווי, מיושנות ובעצם לא מהוות שום אלמנט באירוע החתונה מלבד פתרון הלבוש הצנוע. ובכן זו טעות, שמלות הכלה הצנועות נתפרות בבדים איכותיים, הן אופנתיות מאוד ומעניקות לכלת השמחה את ההרגשה המלכותית אך עדיין תוך שמירה על צניעות. נכון, לא בכל מקום מייצרים שמלות כלה צנועות ברמה גבוהה, וישנם מקומות בהם איכות השמלות ירודה, הבדים והגימורים שחוקים, והשמלה עצמה משומשת ולא מתוחזקת כראוי. סלון כלות המכבד עצמו יציע שמלות כלה צנועות באיכות מעולה ומתוחזקת מאוד, כאשר גם המחיר יהיה בהתאם.

לסיכום
זוגות רבים מהמגזר החרדי מגיעים לשלב הנישואים כבר בגיל צעיר, חלקם צעיר מאוד. לכן, חשוב מאוד לשמור על כבוד וצניעות האישה, להציג אותה באור זוהר ומיוחד אך עדיין תוך שמירה על צניעות.
מזל טוב.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה